Rocznica.

Kilka dni temu pokazaliśmy Wam wnętrze współczesnego Wawrzyńca. Dziś mieliście okazję zobaczyć jak wyglądał, gdy nasze wspólne życie dopiero się zaczynało. I chociaż o wiele bardziej kochamy jego obecną wersję, to dziś padło bardzo ważne zdanie a propos tej pierwotnej. „Coś w sobie miał”.

Oj tak. Miał w sobie bardzo wiele. Miejsce do spania, w którym mieliśmy się budzić codzień z nowym widokiem. Okna, z których miała nas podglądać zieleń lasów i błękit mórz. Stół, przy którym mieliśmy razem siadać z kubkiem kawy lub kieliszkiem wina, rozkładać na nim mapę i planować, gdzie tym razem poniesie nas los.

Pierwszy raz przy tym stole usiedliśmy dokładnie dwa lata temu. 17 czerwca 2018 roku Paweł, jego poprzedni właściciel przekazał nam klucze, życząc wspaniałych przygód.

Pierwszej rocznicy tego wydarzenia nie było nam dane świętować. Rok temu o tej porze Wawrzyniec stał samotnie w węgierskim warsztacie, a my tęskniliśmy za nim w zaaranżowanym na mieszkanie garażu.
Dlatego dzisiejszy dzień jest dla nas szczególny. Specjalnie na tę okazję od kilku miesięcy trzymaliśmy wino, które dostaliśmy w prezencie od naszych przyjaciół. „Saint Laurent” oznacza nie co innego jak „Święty Wawrzyniec” .
To jego wino. Jego dzień. Jego święto.
Rocznica chwili, w której stał się naszym Wawrzyńcem.

Dziękujemy Pawłowi, za to, że odwiedził nas dzisiaj w tym szczególnym dniu. I za to, że dwa lata temu przekazał w nasze ręce ten niezwykły powód do świętowania.

Dziękujemy Wawrzyńcowi za dwa najbardziej szalone lata naszego życia. Za wszystko, co dzięki niemu mogliśmy zobaczyć. Za każdy poranek, gdy budził nas ptasi trel lub szum fal. Za to, że mimo sędziwego jak na auto wieku, wyszedł z każdej opresji. Że wrócił do nas z każdego warsztatu, silniejszy i gotowy do dalszej drogi.

Za każde spełnione marzenie.
Twoje zdrowie, Wawrzynku. 🧡

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s