Droga.

Czechy. Słowacja. Węgry. Na Węgrzech mała wioska pod Budapesztem. Perbál. To właśnie tutaj mamy swój pierwszy przystanek.

Droga. Wydawałoby się, że taka przeprawa przez trzy kraje, bez dłuższego postoju, autem, które jeździ maksymalnie 80km/h powinna być męcząca. Rzeczywiście, taka bywa. Jednak chłonę dziś tę drogę bardziej niż kiedykolwiek. Przesuwający się za szybą krajobraz staram się łapczywie uwiecznić na fotografii, ale najpiękniejsze widoki i tak uciekają, bo egoistyczny umysł podświadomie każe mi je oglądać tylko własnymi oczami, poza zasięgiem obiektywu. Mówi się, że życie jest drogą. Nigdy jeszcze nie czułam tego tak mocno jak teraz.

Dziś jesteśmy już u przyjaciół. W Perbálu. U ludzi, którzy dokładnie rok temu wyciągnęli do nas pomocną dłoń, gdy najbardziej jej potrzebowaliśmy. W kryzysowym momencie dali nam schronienie, a także kilka słów otuchy, nawet jeśli nie rozumieliśmy do końca ich języka. Spędziliśmy ponad miesiąc pod ich skrzydłami i ani przez chwilę nie poczuliśmy się jak intruzi.

Powitali nas jak rodzinę, która po długich miesiącach wróciła z daleka. Uściskali, jakbyśmy to my kiedyś uratowali im życie. Choć minął rok, we wsi wszyscy pamiętają nasze imiona, nawet imię psa Dudu. Pytają czy u Wawrzyńca z silnikiem już wszystko w porządku.

To właśnie daje nam vanlife. Tych cudownych ludzi, których nigdy byśmy nie spotkali przylatując na city break do Budapesztu. Którzy dali nam więcej, niż mielibyśmy odwagę poprosić, nie pytając co możemy dać im w zamian. Do których możemy wrócić po roku, tym samym starym Wawrzyńcem, gdy już niczego od nich nie potrzebujemy.
Tylko po to, by pokazać jak bardzo są dla nas ważni. 🧡

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s