Zakątek nad Čiče.

Bliskość natury. Widok z okna. Miejsca, o których prawie nikt nie słyszał.
Rzeczy, za które najbardziej kochamy vanlife skumulowały się w tym jednym, magicznym miejscu dokładnie w czasie, gdy chcieliśmy o nich mówić.

Oddalone zaledwie 20km od Zagrzebia jezioro Čiče wraz z jego stromymi, kamiennymi plażami to zakątki, o których wiedzą tylko lokalni wędkarze. Przez cały weekend pozdrawiali nas i z ciekawością oglądali nasz wehikuł. Rozmawialiśmy z nimi łamaniną polskiego z chorwackim, w której tam, gdzie już czasem zupełnie brakło słów, na pomoc przychodził rosyjski. Opowiadali o Chorwacji, o ludziach i o wciąż świeżej w ich sercach wojnie. O tym, co różni tutejszych od południowców i od tych, którzy za lepszym życiem wyjechali jeszcze dalej. Dzielili się z nami swoją historią, a także skitraną przed żonami rakiją, przelaną do dziecięcego bidona w minionki.

Nie poznalibyśmy tych ludzi, gdyby nie vanlife. Jako turyści, w najlepszym wypadku pojechalibyśmy do Zagrzebia zobaczyć główne zabytki, choć prawdopodobnie w ogóle byśmy nie zawracali sobie nim głowy i pomknęli prosto nad Adriatyk. Vanlife to nie turystyka ani kolorowe obrazki z biura podróży.
To odkrywanie świata takim, jaki jest, ze wszystkimi jego cudami i smutkami.

O tym, dlaczego wybraliśmy życie w drodze mówimy w naszym najnowszym filmie. Bo wciąż wydaje nam się, że tych cudów jest jednak więcej, a nawet jeśli przyjdzie nam przeżyć także smutki, to chyba lepsze to niż nie żyć wcale, nie swoim życiem, wiecznie czekając na odpowiedni moment.

Bo zawsze najbardziej żałuje się tego, czego się nawet nie spróbowało. 🧡

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s